Киев, пр-т Воздухофлотский 14/17

пн-пт: с 09-00 до 18-00 без перерыва
сб, вс: выходной
viber +380 99 685 88 20

3D тур по магазину

Содержание

У даній статті я спробую розповісти Вам, як правильно обирати електроінструмент. Я розгляну всі нюанси, які треба знати при виборі професійного або аматорського інструменту.

Як відрізнити професійний інструмент від аматорського.

Выбор электроинструмента - Бош синий Выбор электроинструмента - Бош зеленый

Зліва професійна дриль Bosch GSB 16 RE

Праворуч аматорська дриль Bosch PSB 500 RE


На сьогодні тільки у кампанії Bosch кольорова гамма впливає на призначення цього інструменту. Я часто чую відгуки людей про те, що різнокольорова гама інструментів фірми Black Decker, впливає на їхнє ставлення до професійного або аматорського інструменту. Це не так. Річ у тому, що зовсім недавно (2002 року) кампанія Black Decker змінила різнокольорову гаму свого інструменту. До цього він був, синьо-зеленим, тепер же він презентується в оранжево-чорних тонах, при цьому не змінив свого призначення і залишається аматорським. Пам'ятайте крім фірми Bosch ніхто іншій не виділяє призначення інструменту за кольором. Більш звичайна практика, коли відомий виробник професійного інструменту виробляє ще й аматорський інструмент, але під іншою торговою маркою. Наприклад, концерн по виробництву професійного інструменту DeWalt випускає також аматорський інструмент під торговою маркою Black Decker.

Табличка нижче допоможе Вам зорієнтуватися між двома типами інструменту

Професійний інструмент Аматорський інструмент
Bosch (Синій) Bosch (Зелений)
Makita Einhell
Metabo Інтерскол
DeWalt Ferm
Kress Black Decker
Hitachi Sparky
Stihl Skil
Hilti Фіолент

Хочу відразу звернути Вашу увагу на вище згаданих мною виробників з виготовлення інструменту. Це далеко не всі кампанії по виробництву інструменту, які можна згадати. Але вони є найбільш розповсюдженими та якісними на точках продажу світового ринку.

Досить часто мені запитують, а чи не є цей інструмент "китайським". Це дуже не коректне запитання. Зрозуміло, що людину в першу чергу турбує якість товару, а не країна виробника. На теперішній час мабуть не має світових компаній, котрі б не мали своїх підрозділів в країнах Азії. Якщо говорити про компанії з виробництва інструменту то, наприклад, болгарки фірми Makita з кругом 125мм і окремі "малі" перфоратори виробляються виключно в Китаю, а потужні перфоратори на 5 кВт і вище робляться в країні походження концерну - в Японії. У Bosch аматорський інструмент виробляється в першу чергу в Угорщини, а також в Малайзії, Китаї, Швейцарії, а професійний, крім названих країн, виробляється ще в самої Німеччині (переважна кількість), а також в Румунії, Росії, Мексиці, США і Тайвані. Якщо визнати походження окремих вузлів електроінструменту, то географія буде ще ширше, і значну кількість там будуть займати країни Азії. Наприклад, не є таємницею, що виробництво акумуляторів в Європі дуже дороге за рахунок високих екологічних вимог. Тому сучасне виробництво акумуляторів і батарейок знаходиться переважно в Китаї. Тобто майже весь акумуляторний інструмент європейських брендів - це Китай !!!

Не можу не навести особливості професійного інструменту:

 1. Професійний інструмент розрахований на досить тривале навантаження, тому що робота з використанням інструменту такого типу проводиться без відпочинку, що означає, що він є більш вибагливий за аматорський інструмент. Потужність професійного інструменту є значно вищою, ніж аматорського, це обумовлюється його призначенням. Вольтаж професійного акумуляторного інструменту та потужність є значно вищим, ніж в аматорського інструменту. (Зазвичай 24 і 14,4 Вольта за рідкісним винятком, іноді він буває 12 Вт. Рідше 9,6 Вт, і зовсім рідко 7,2 Вт). У професійному інструменті звичайно використовуються наступні технології:

 2. Захист від перевантажень.
  При сильних навантаженнях графітові щітки відходять від ротора і не пригоряють до нього, а так само вони легко змінюються, так як їх знос набагато вище, ніж в аматорському електроінструменті.
  Так як у аматорського, так і у професійного інструменту можуть встановлюватися ручки, що зменшують вібрацію (У фірми Bosch така опція називається "Vibration control") та дозволяє працювати з меншими навантаженнями на руки.
  "Запобіжна муфта" - зупиняє привід у разі раптового блокування двигуна.
  "Керуюча електроніка" - функція акселератора для плавного пуску двигуна.
  "Пилосмок" - відсмоктує пил в мішок безпосередньо в інструмента універсальним пилососом, що робить роботу більш безпечною.
  Весь професійний інструмент продуманий таким чином, щоб ви могли з ним працювати майже цілодобово, а його технічні характеристики не погіршувалися. Термін служби професійного інструменту набагато вищий, ніж аматорського, при тих же навантаженнях.
  Особливості конструкції. Головна особливість професійного інструменту це те, що він зручний в роботі. Всі вузли його управління знаходяться в місцях інтуїтивно зрозумілих. Багато кампаній розробляють свій професійний електроінструмент, використовуючи людей, хто за родом своїх занять використовує інструмент кожен день, однією з таких організацій є німецька фірма Metabo. Однин із головних пунктів при виборі інструменту це Вага. але він не повинен йти на шкоду надійності. Намагайтеся дивитися, щоб основні вузли, такі як редуктор були зроблені з металу, а не з пластмаси, це трохи збільшить вагу, але значно підвищить надійність. Якщо ви обираєте шліф машину, то треба звернути увагу на те, щоб фіксувалася кнопка пуску, тому що при тривалій роботі її складно постійно утримувати. Це також є актуальним для дриля. Якщо ваш інструмент забезпечений захисним кожухом, наприклад, кутова шліфувальна машина (Болгарка), то він повинен добре кріпитися і не заважати в роботі. Важливо щоб електроінструмент був зручний для використання як правшею, так і лівшею.
  Якщо Ви обираєте інструмент для дому, тобто його використання буде обмежуватися рідкісним ремонтом будинку, або Вам знадобиться колись просвердлити дірку в стіні, або відпиляти шматок труби, то Вам буде досить аматорського інструменту. У аматорського інструмента зазвичай ставляться менш потужні двигуни, ніж у професійного, але цього цілком достатньо для домашніх цілей. В аматорському інструменті, зазвичай, відсутній захист від перевантажень. Завдяки цьому вартість аматорського електроінструменту для дому є значно нижчою, що робить його більш доступним. На мій погляд, лідерами у виробництві аматорського інструменту є Skil і Фіолент, їх співвідношення ціни та якості на сьогодення найкращі.

 3. Електроживлення:
  Весь професійний та аматорський інструмент у свою чергу ділиться на: такі групи як: електричний та акумуляторний.
  Акумуляторний інструмент: Цей інструмент дає вам свободу в переміщенні. Головним недоліком акумуляторного інструменту є потужність, яка є значно нижчою, ніж у інструмента, що живиться від електромережі. Ще одним недоліком акумуляторного інструменту є сам акумулятор, ціна якого становить приблизно третину вартості інструмента. Акумулятор не є довговічним та вимагає постійного догляду. Такий інструмент вигідно купувати, якщо ви ним часто користуєтесь.


 4. Електричний інструмент: Цей інструмент живиться від електричної мережі як правило змінного струму. Він є зручним для роботи і простим в обслуговуванні. На відміну від акумуляторного інструменту, його можна прибрати в довгий ящик і не хвилюватися про його технічний стан. Взагалі, якщо Ви припускаєте працювати в електрифікованому місці, то звичайний електричний інструмент є значно надійнішим і потужнішим. На інший випадок, якщо ви припускаєте будувати будинок, а до вашої ділянки не підведена електроенергія, то краще купити бензогенератор, так буде значно зручніше.

 5. Універсальний інструмент. Хочу сказати відразу, гарного універсального інструменту не існує. Часто можна зустріти у продажу в переходах, на ринку, а іноді і в магазинах так звані набори "Все в одній валізі": по три-п'ять різноманітних інструментів. Це не кращий вибір для дому. В таких наборах вкладений, як правило, інструмент дуже низької якості. Як виключення - набори всесвітньо відомих виробників, що включають звичайно два-три види. Але навіть у брендових виробників набори не є серійними і робляться з метою розпродажу застарілого технічно інструменту вже знятого з виробництва або інструменту, що погано купується в торгових мережах через будь-яки недоліки. Максимально допустима універсальність, на мій погляд, дриль з ударом або дриль шуруповерт.

 6. Важливі деталі. При виборі інструменту звертайте увагу на такі "дрібниці" як:
  - Реверс - тобто можливість обертання як за годинниковою стрілкою, так і проти.
  - Плавний пуск - обороти пропорційні силі натискання на кнопку пуску, чим сильніше натиснення тим більше обертів.
  - Обмежувач пускового струму. Такий інструмент більш плавно набирає обороти, не "смикається" в руках і не створює непотрібного навантаження на електромережу.
  - Система відводу пилу - актуальна для інструменту, який при роботі призводить велику кількість пилу: шліфувальні машини, лобзики, рубанки, борозноріз тощо. За допомогою системи відводу пилу інструмент підключається до пилососа.
  Це основні, але далеко не всі функції, якими може бути забезпечений Ваш майбутній інструмент.

 7. Остаточний вибір інструменту. Отже, після того, як ви визначилися з функціонально можливостями Вашого майбутнього інструменту, залишилося визначитися тільки з конкретною організацією і місцем купівлі. Технічні характеристики інструменту краще з'ясовувати, завітавши на офіційний сайт виробників інструменту. Ще одним з важливих моментів є те, щоб обраний вами інструмент зупинявся плавно, а не так як ніби його заклинило. Якщо цього не відбувається, значить інструмент бракований. При перших запусках електроінструменту з двигуна при запуску можуть вилітати рідкісні іскри - це нормальне явище, просто графітові щітки двигуна "притираються". Дане явище має пройти дуже швидко, протягом декількох годин роботи.

 8. Купувати інструмент краще в магазині, а не на ринку, вимагаючи щоб інструмент комплектувався офіційним гарантійним талоном, в якому будуть написана адреса авторизованих сервісних центрів, а також інструкція українською або російською мовою. Якщо все це є, то тоді з більшим ступенем довіри можна сказати, що інструмент "білий", тобто офіційно ввезений в країну і у випадку проблем Вам буде куди звернутися. Пам'ятайте, за українським законодавством офіційна гарантія від виробника має бути не менше одного року.


  Вдалих Вам покупок!

  З повагою і масою найкращих побажань
  Ю.М.Павлусь.

  Внимание: это авторская статья, поэтому при использовании материала просьба делать ссылку на первоисточник.