Заземлення - електромонтаж

 

 

Заземлення традиційне

Заземлення традиційне

 

 

Заземлення Galmar

Заземлення штирем

Як видно на малюнку - облаштування контуру заземлення власними силами не становить особливих складнощів. На сьогодні існує два основних методи влаштування заземлення. Перший, що вже став традиційним, коли в землю забиваються три та більше металевих штирів на глибину до 3 метрів. І сучасніший метод, коли в землю вбивається штир на глибину до 30 м, тобто. максимально можливу глибину першого водоносного шару.

 

1. Заземлення традиційним методом

 

Виберіть місце на ділянці, максимально близьке до ввідної шафи (силовий щит). Оптимальною вважається відстань трохи більше 10 м.

Для монтажу контуру заземлення вам знадобиться сталевий куник розміром 50х50х5 мм довжиною 9 м і сталева смуга розміром 4х40 мм довжиною 9 м плюс відстань від контуру заземлення до силового щита.

Транше заземлення

Викопуємо траншею приблизно 0,5 м шириною та щонайменше 0,8 м глибиною. Траншея копається у формі рівностороннього трикутника (3 х 3 х 3 м) з відведенням до силової шафи.


Заземлення - штирі

Потім по кутах трикутника буримо 3 свердловини глибиною по 3 метри і забиваємо туди 3 кутники по 3 метри. Якщо ґрунт на ділянці м'який, можна спробувати вбити і кувалдою без буріння свердловини. Кінець кутника має трохи виступати із землі, щоб до нього можна було приварити металеву смугу.

До встановлених у землі трьох заземлювачів (кутників), приварюємо по периметру сталеву смугу. Один кінець смуги ведемо від контуру заземлення до силової шафи. Смугу приварити до корпусу шафи.

 

Перед засипанням траншеї перевіряємо опір контуру заземлення. Для цього потрібно "озброїтися" Омметром. Опір має бути не вище 10 Ом (зазвичай виходить 4-6 Ом). Це дуже мало, для порівняння – опір тіла людини в середньому вважається 1000 Ом. Якщо опір контуру вище 10 Ом, вбийте у землю ще один штир і приваріть його до контуру. Зменшити опір заземлювального контуру добре допоможуть природні заземлювачі (металеві стовпи паркану, опори тощо), якщо їх приєднати до контуру. Не забувайте - всі з'єднання виконуються зварюванням.

 

Траншея закопується однорідним ґрунтом, що не містить щебеню та будівельного сміття.

Правильно зроблений контур заземлення дозволить Вам надалі облаштувати грозозахист, тобто захист від блискавок.

 

2. Заземлення одним штирем

 

Вибачте, що стаття наводиться у неповному вигляді. Але питання заземлення дуже популярне і для багатьох перший метод буде Оптимальний по підбору матеріалів та вартості (приблизно в 2-3 дешевше, ніж заземлення штире).

author: Оleg Stolyarov